Alexa
Poniżej zamieszczamy opinie rodziców, o naszym przedszkolu i zajęciach dla dzieci. Czasami i maluchy dołączają swoje :-) urocze podziękowania.

Wpisy pochodzą z kronik, z księgi pamiątkowej, z listów rekomendacyjnych i pożegnalnych.
(O przedszkolu, 2014/15)
Przedszkole Uśmiech to wyjątkowe miejsce. Ewelina bardzo chętnie, z radością i entuzjazmem zmierzała co rano na zajęcia, które były świetnie zorganizowane i różnorodne tematycznie. Dużym plusem były wyjścia poza przedszkole –muzea, teatr  itp. Panie wychowawczynie starały się maksymalnie zapełnić czas ciekawymi pracami i zabawami.
Dziękuję za wspaniały czas, również w Klubie Malucha, który moja córka spędziła z UŚMIECHEM.
Anna W., mama Eweliny
(O zajęciach  „Dobry Start Maluszka” – 2014/15)
Szczerze polecam zajęcia w „Uśmiechu”! Są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na skutecznym, ale przede wszystkim bezstresowym przygotowaniu dziecka do przedszkola. Podejmowane w trakcie 1,5 godzinnych spotkań aktywności, podzielone na kilkuminutowe bloki zajęciowe dostosowane do wieku (na zmianę zajęcia ruchowe i edukacyjne), sprawiają, że maluchy z przyjemnością wypełniają postawione przed nimi zadania.
Poprzez zabawę dzieci nie tylko zdobywają wiedzę, ale przede wszystkim nabywają nowych umiejętności związanych z funkcjonowaniem w grupie – uczą się współpracy. Stawiają też pierwsze kroki na drodze do samodzielności dzięki realizacji planowej, stopniowo zmniejszanej obecności rodziców na zajęciach.
Że była to świetna decyzja (posłać dziecko do „Uśmiechu”) naocznie przekonałam się podczas dni adaptacyjnych w przedszkolu – moje dziecko nie było przestraszone tak jak inne dzieci nową sytuacją, ponieważ namiastkę tego, czym jest przedszkole poznało już wcześniej w „Uśmiechu” i jak widać ma tylko dobre wspomnienia.
Iza, mama Tomka i sześciomiesięcznej Tosi, którą też planuję posłać w przyszłości na zajęcia
(O przedszkolu, 2014/15)
Bardzo dziękuję za ogromną cierpliwość, profesjonalizm i pomoc w stawianiu pierwszych kroków na drodze do samodzielności mojego syna Tymka. Serdecznie dziękuję również za zrozumienie jego potrzeby nieustannej dyskusji :-)
Rok spędzony w „Uśmiechu” był dla nas niesamowicie wartościowy dzięki bogatej ofercie dydaktycznej przedszkola, różnorodności zajęć, indywidualnemu podejściu do każdego dziecka, a także troskliwej opiece. Pierwsze prace plastyczne, piosenki, kroki taneczne, bale, wyjścia do teatru i wiele innych umiejętności, które przynosił do domu, a przede wszystkim nauka przyjaznego funkcjonowania w grupie tak wiele wniosły w rozwój mojego syna. Z zachwytem patrzyłam jak z „uśmiechem na buzi” maszeruje na zajęcia i jakim zaufaniem darzy Panią, Pani Renatko, jak chętnie dzieli się z Panią swoimi sprawami małymi i dużymi.
Przedszkole Uśmiech polecam wszystkim zatroskanym o swoją pociechę Rodzicom.
Mama Tymka


O zajęciach Dobry Start Maluszka – 2014/15)
Bardzo dziękujemy za ten rok. Ania codziennie rano wstając pytała czy idziemy dzisiaj na zajęcia „bo ja bardzo tęsknię” za dziećmi i panią Renatką. To był dla nas najlepszy wyznacznik zadowolenia dziecka.
Zostawiając  ją na zajęciach mieliśmy poczucie, że zostaje w miejscu pod każdym względem dla dziecka najlepszym.
Mama Ani


(O zajęciach Dobry Start Maluszka - 2014/15)
Bardzo polecam zajęcia!
Żałuję, że wcześniej nie odkryłam „Uśmiechu” i syn zaliczył nieudany start w przedszkolu.
Bardzo bogaty i ciekawy program zajęć, cudowna Pani Renata z ogromnym doświadczeniem i sercem dla dzieci.
Zajęcia pomagają w łagodny sposób oswoić dziecko z rozstaniem z rodzicem i nową sytuacją, jaką jest pozostanie w innym miejscu niż dom.
Wszystkie lęki i niepokoje nabyte w innym przedszkolu zostały zniwelowane.
Syn nabrał pewności siebie, rozstanie z mamą nie jest już traumą.
Będziemy bardzo mile wspominać czas spędzony w „Uśmiechu”, a zdobyte umiejętności, wiedza pomogą synowi w dalszej drodze.
Pamiątką będzie cała teczka prac, które syn przynosił po każdych zajęciach.
Bardzo dziękujemy :-)
Leoś i Mama
Z pełnym przekonaniem chciałabym polecić innym Rodzicom Uśmiech”. Jest to bardzo specyficzne miejsce - kameralne przedszkole, gdzie dzieci naprawdę czują się dobrze. Miłe panie, ciekawe zajęcia i wymiar godzin powodują, że każdy Rodzic znajdzie coś dla swojego dziecka.
Katarzyna M., mama Antosi

Bardzo dziękujemy za cudowny czas, jaki Hania spędziła w przedszkolu UŚMIECH. Przyjemna atmosfera i wspaniała opieka z jaką spotkaliśmy się sprawiła, że nasza córka zawsze bardzo chętnie szła do Uśmiechu. Zawsze będziemy wyjątkowo ciepło wspominać przedszkole. Wrócimy za klika lat z młodszą córką.
Rodzice Hani

Było bardzo fajnie, z przyjemnością chodziłem na zajęcia. Szkoda, że to już koniec i trzeba chodzić do szkoły.
Kuba P. (z pomocą Mamy)
Rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym chciałabym polecić przedszkole Uśmiech". O przedszkolu dowiedziałam się od moich znajomych, których syn tam uczęszczał. Moja córka, Ewa, nie chciała chodzić do przedszkola.
Uśmiechu" zaadoptowała się bardzo szybko, zaprzyjaźniła się z koleżankami. Bardzo chętnie chodziła do przedszkola, a nawet tęskniła za nim. Zajęcia były ciekawe, dobrze zorganizowane i właściwie podzielone na czas zabawy i nauki połączonej z zabawą. Ewa nauczyła się czytać, wykonywać różne prace plastyczne, bardzo dobrze czuła się w swojej grupie... Bardzo lubiła Panie prowadzące zajęcia. Do tej pory wspomina zajęcia realizowane również poza przedszkolem, wyjście na Wawel, do teatru przy ul. Kanoniczej, topienie Marzanny.
Agata K.


Żegnając z żalem Uśmiech" serdecznie dziękuję Paniom prowadzącym zajęcia, a szczególnie Pani Renacie za cudowne zajęcia, za serce wkładane w pracę z dziećmi, Pani Lucynie za wspaniałą (chyba najlepszą w Krakowie) zerówkę". Życzę dalszych sukcesów.
Dorota L., mama Krzysia i Piotrusia
Dziękujemy bardzo! Za miłą atmosferę, zrozumienie i naukę. Będziemy miło wspominać Uśmiech", wspólne zabawy, wyjścia i naukę czytania! Żegnamy z żalem przedszkolne lata. Ale cóż czas na... przystanek nauka.
Ola P. z rodzicami

Bardzo dziękuję za spotkanie absolwentów. Zosia spędziła w Uśmiechu" 4 lata, Kacperek rok, Filipek też 4 lata, a dla mnie to 6 lat wspaniałej pracy Państwa nad moimi dziećmi. Bardzo za to dziękuję. W pamięci dzieci pozostaną ich wspomnienia, w mojej dużo wiedzy o tym jak pracować z dziećmi, jak je wychowywać. Dziękuję za wspólne lata.
Jolanta L.

Moja Agnieszka spędzała w Uśmiechu" lepszą połowę każdego dnia. Otrzymała tu lepsza połowę swojego wychowania.
Dziękuję serdecznie.
Agata S.
Ja, Mikuś rozrabiaka" nauczyłem się troszkę spokojnego i mądrzejszego uczestniczenia w zabawie, oraz innych wspaniałych rzeczy. Serdecznie dziękuję Uśmiechowi".
Mikołaj K. (przy współudziale rodziców)

W październiku przyszła do Uśmiechu" mała, krucha i zalękniona Agusia, a po 3 latach żegna się ze wspaniałym przedszkolem rozśpiewana, wysportowana, uśmiechnięta i prawie samodzielna Aga.
Dużo się tu nauczyłam, wspaniale się bawiłam, poznałam wielu przyjaciół i wspaniałe, uśmiechnięte panie przedszkolanki.
Uśmiech" pozostanie na zawsze w moim serduszku.
Aga

Dziękuję za wspaniały czas, który moja córeczka Marysia mogła spędzić z klubie Uśmiech". Dzięki temu miejscu nabrała odwagi i pewności siebie. Pomimo iż jest bardzo nieśmiałym dzieckiem do klubu malucha Uśmiech" szła zawsze z uśmiechem na buzi.
Rodzice Marysi
To ja, (...) uśmiechnięty absolwent "Uśmiechu". (...) Jestem uczniem Szkoły Muzycznej I stopnia (...). Gram na fortepianie oraz na gitarze i chyba to lubię, bo poświęcam temu sporo czasu.

Mam nadzieję, że jeśli kiedyś przeczyta to pani Basia B. - moja pierwsza 'uśmiechowa' nauczycielka muzyki, będzie jej miło, bo to Ona popchnęła mnie w muzycznym kierunku.

Bardzo mile wspominam Panią Lucynę - nauczycielkę 'zerówki'. Wprawdzie prześladowała mnie rysowaniem okrutnych zawijasów, twierdząc, że to wstęp do ładnego pisania, ale była super. Pani Lucyno, piszę niezbyt ładnie niestety (to delikatne określenie), ale na szczęście jest komputer. (...)

A Pani Renata - miła, zawsze uśmiechnięta i bardzo, bardzo cierpliwa.
Było fajnie. (...)

Fragmenty opracowania "Uśmiech i ja", przygotowanego na dwudziestą rocznicę „Uśmiechu", autorstwa niezwykłego Mateusza P.
Z  żalem żegnamy się z  ”Uśmiechem”.
Kiedy trzy lata temu szukałam placówki, która łagodnie wprowadziłaby moją córkę w świat rówieśników i zajęć zespołowych „Uśmiech” był – i chyba pozostaje nadal- jedynym takim miejscem w Krakowie. Miejscem gdzie dziecko jest szanowane – szanowane są jego uczucia, jego lęki, nieśmiałość pierwszych prób odnalezienia się w grupie rówieśniczej.
„Uśmiech” rozumie jak trudny krokiem jest dla małego dziecka krok ze świata „Ja i mama” do świata „Ja i społeczeństwo”. Dlatego mogłam towarzyszyć córce w zajęciach tak długo, aż mogła o tym nowym świecie powiedzieć „mój”. A gdy już się tu zadomowiła – pobyt w „Uśmiechu” stał się największą atrakcją każdego dnia, miejscem spotkania przyjaciół, zabaw twórczych i beztroskich, próbowania swoich sił w nowych, nieznanych dziedzinach, zdobywania wiedzy, którą można zaimponować nawet rodzicom!
Pozostaję pełna podziwu dla kompetencji, cierpliwości i przede wszystkim wysokiej kultury osobistej Pań prowadzących zajęcia. Myślę, że dzieci zaczerpnęły z tych wzorów bardzo wiele.
Szczególnie wiele zawdzięczam Pani Renacie Ziobrowskiej–Wasiak, która opiekowała się grupą mojej  Agnieszki. Dziękuję Pani za pilną obserwację córki i cenne uwagi dotyczące jej rozwoju i wychowania.
Serdecznie dziękuję Paniom z „Uśmiechu” z wspólnie spędzone lata, Życzę placówce dalszego rozwoju i wielu wspaniałych wychowanków. A ponieważ kluczem do sukcesu „Uśmiechu” jest szacunek dla dziecka – jestem pewna, że moje życzenia się spełnią.
Agata S., mama Agnieszki